Bedrijf verbiedt invoeren landcode vanwege inklimmers

Nieuws
04-02-2022 | Door Iep van der Meer

Nog geen week nadat het invoeren van de landcode verplicht werd verbiedt een Nederlands bedrijf zijn chauffeurs al om de regel toe te passen. Op de Belgisch- Franse grens, richting Calais misbruiken illegale immigranten de verplichte stop namelijk om aan boord te klimmen.

Bedrijven verboden al veel langer hun chauffeurs om te stoppen in het westen van België en het noorden van Frankrijk, maar met de verplichting om de landcode in te voeren op, of vlak na de grens deden chauffeurs dat toch. Het gevolg  was dat immigranten onmiddellijk van de gelegenheid gebruik maakten om aan boord te klimmen. Het niet nader genoemde Nederlandse transportbedrijf heeft dan ook meteen ingegrepen door hun chauffeurs in die regio te verbieden om te stoppen, aldus de Poolse website ">40ton.net. 

Reden voor het niet noemen van de naam van het transportbedrijf is dat een onderneming zijn chauffeurs niet op mag roepen om de wet naast zich neer te leggen, maar in dit geval maakte het bedrijf die keuze weloverwogen. De landcode  voor Frankrijk wordt dus voortaan pas ingegeven op de terminal voor de tunnel. Of de Franse inspectie daar begrip voor heeft zal de tijd leren. 

 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
03-07-2025
IEP_8511-1400

Nathalie wint Kivits LZV met Mail&Win actie

Nathalie Wichers- Bol is de winnaar van de Mail&Win actie die wij samen met Jorn 'Badraaf' van Hooft en…
Nieuws
03-07-2025
Reining 400e DAF truck (7)-1400

Retro kleuren voor 400e DAF van Reining Transport

Reining Transport uit Hoogezand/Kolham bestaat dit jaar 100 jaar. In die tijd bouwde het bedrijf een…
Nieuws
03-07-2025
Opijnen1 (960 x 640)

Van Opijnen overgenomen door Thomassen

Wederom een flinke overname: Van Opijnen uit Deventer wordt overgenomen door de Thomassen Groep.
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.