Nieuws
21-12-2015 | Door Iep van der Meer

De ellende in Calais lijkt altijd nog erger te kunnen. Niet alleen hordes vluchtelingen maken het leven van Eurotunnel lastig, ook de techniek lijkt het nu af te laten weten.

De wachttijden liepen al dramatisch op door allerlei toestanden met vluchtelingen. Daarmee verergert het probleem want stilstaande trucks zijn een eenvoudige prooi voor wie op zoek is naar een gratis overtochtje. De chauffeurs staan vaak machteloos toe te kijken hoe zeilen worden opengesneden en hoe achterdeuren geforceerd worden om binnen te komen. Ingrijpen is link want de heren lopen met ijzeren staven rond en schromen niet om die te gebruiken.

Afgelopen weekend werd het drama nog verergerd doordat de techniek het liet afweten. Vanaf deze kant rijden er slechts drie treinen per uur en dat levert urenlange wachtrijen op. Alle tijd dus voor onverlaten om de spiegels er af te slaan en chauffeurs het leven zuur te maken teneinde aan boord te kunnen klimmen. Vorige week zag ik deze relbestendige politietruck rijden en dat is mogelijk een antwoord. Ik weet het, het is een soort Mad Max scenario maar als de politiek niet ingrijpt dan is dit waar we heen gaan, of we willen of niet.

 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
29-10-2026
Traton proto 5

Word dit de nieuwe Scania- MAN cabine?

Tijdens de IAA Transportation werden zowel bij Scania als bij MAN nieuwe modellen gepresenteerd. Beide voortbordurend…
Nieuws
29-10-2026
28541-MKR Bullbar BIGtruck

OM: Voorlopige stop handhaving bullbars

In de soap rond de bullbar is het volgende hoofdstuk aangebroken. Het Openbaar Ministerie heeft officieel bekend…
Nieuws
29-10-2026
BIGtruck Scania V8 Van der Mark

Twee Scania R590 bakwagens voor Van der Mark

De vloot van Patrick van der Mark Transport uit Beuningen is versterkt met twee nieuwe Scania R590 B6x2*4NB…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.