Eerder al verduurzaamde de gevangenis in Bremen zijn wagenpark. Drie bestelwagens en drie personenauto’s zijn al elektrisch. Nu komen er ook twee elektrische vrachtwagens bij, waarvan de eerste in gebruik is genomen. Het voertuig kan een groter aantal gevangenen naar de rechtbank en de gevangenis vervoeren. De twee Renault vrachtwagens vervangen een vrachtwagen van 25 jaar oud en een bestelbus van 18 jaar oud.
Beide voertuigen zijn gebaseerd op een Renault Trucks E-Tech D 16 en hebben een verwijderbare opbouw. Regelmatig rijden ze lange routes, bijvoorbeeld van Bremen via Hamburg en Hannover terug naar Bremen, een afstand van 425 kilometer. De gevangenentransporteur is 9,8 meter lang, met een 7,7 meter lange bak voor gevangenen. Er zijn vier individuele hutten en vijf tweepersoonshutten. Uiteraard is het voertuig voorzien van camerabewaking en een spraakverbinding.
De twee vrachtwagens zijn aangekocht met 1,4 miljoen euro subsidie. De aanschafprijs voor de elektrische voertuigen is aanzienlijk hoger dan een vergelijkbaar dieselvoertuig, maar de gevangenis verwacht deze kosten terug te verdienen. De vorige voertuigen verbruikten 20 liter diesel per 100 kilometer in de stad. Daarnaast stoten de nieuwe voertuigen natuurlijk niets uit.





